Hyppää sisältöön

JyPK hakee päävalmentajaa

03.12.2020

Jyväskylän Pallokerho (JyPK) hakee päävalmentajaa kokopäiväiseen työsuhteeseen naisten joukkueeseensa,

JyPK:n päävalmentaja vastaa seuran naisten Kansallisen Liigan joukkueen valmentamisesta sekä seuran valmennuspäällikön tehtävistä. Tehtäviin kuuluu myös naisten kakkosjoukkueen ja C–B -ikäluokkien kilpajoukkueiden toiminnan koordinointi, seuran valmennuslinjan ylläpito ja kehittäminen sekä näiden joukkueiden valmentajien tukeminen ja valmennuksen kehittäminen. 

JyPK odottaa valittavalta aiempaa jalkapallon valmennuskokemusta kilpailutoiminnasta sekä joukkueiden että yksilöiden parissa. Soveltuva koulutus (esim. opetusala, valmentaja, liikunnanohjaaja) lasketaan eduksi. Kaikkein tärkeintä on kuitenkin aito kiinnostus seuraa kohtaan sekä vahva sitoutuminen tyttö- ja naisjalkapallon sekä huippuvalmennuksen kehittämiseen JyPK:ssa vaikuttaen samalla koko Keski-Suomen jalkapalloympäristöön.

Hakuaika tehtävään päättyy tiistaina 8.12. kello 16.00.

Lisätiedot tehtävästä ja sen hakemisesta JyPK:n verkkosivuilta >>
 

Search