Hyppää sisältöön

Kansallinen Liiga mukana seurapaitapäivässä – osoita väriä, tue seuraasi

31.03.2020
Nyt kun emme voi fyysisesti olla toistemme seurassa, haluamme korostaa yhteisöllisyyden merkitystä ja luoda uusia keinoja osoittaa yhteenkuuluvuutta. Yksi tällainen keino on tunnustaa oman rakkaan seuran värejä Seurapaitapäivänä – tällä kertaa se tapahtuu vain kotona ja somessa.
Subway Kansallinen Liiga ottaa osaa seurapaitapäivään 31.3.2020. Jalkapallon naisten pääsarjaa pelaa 10 joukkuetta, jotka kantavat kukin oman seuransa värejä liigakentillä. Tule mukaan osoittamaan tukesi näille seuroille:
  • Pue oman seuran paita päälle ja postaa kuva sosiaaliseen mediaan, liitä mukaan oman seurasi hashtag sekä #kansallinenliiga
  • Halutessasi tukea omaa seuraasi myös taloudellisesti, voit siirtyä alta oman seurasi fani- tai kausikorttikauppaan. Näin olet valmis, kun normaali arki jälleen koittaa ja pääsemme katsomoihin hurraamaan suosikkijoukkueillemme.
Ilves, #ilves >>
KuPS, #kups >>
PK-35, #pk35 >>
PK-35 Vantaa, #pk35vantaa >>
Åland United, #alandunited >>

Search